Pełnia uczuć

A już 4 kwietnia wracamy z kolejnym odcinkiem – tym razem bierzemy pod lupę… smutek!

O co chodzi? Pełnia uczuć to najnowsza propozycja Godfullness łącząca świat duchowości i psychologii.

Jak woda! Uczucia mogą być w Twoim życiu ożywcze niczym woda, mogą przepływać przez Ciebie nie robiąc Ci nic złego, mogą zasilać i nawadniać, powodując wzrost. Ale podobnie jak woda, zatkany dopływ uczuć spowoduje suszę a z kolei nadmiar – emocjonalną powódź.

Świadome przeżywanie uczuć nie musi być straszne. Zatrzymaj się i spróbuj popatrzeć na nie, jak ja Twoich sprzymierzeńców.
Nie ma bowiem w Tobie nic bardziej prawdziwego niż Twoje uczucia! One „dzieją się” w codziennym życiu, „dzieją się” też w życiu duchowym, na modlitwie. Przyjrzyj się, jak przeżywasz swoje uczucia, jak na nie reagujesz. Może niektóre Cię przerażają i za wszelką cenę nie chcesz ich doświadczać, a może zawsze chcesz „coś z nimi zrobić”.

Dlaczego Pełnia Uczuć? – Święty Ignacy zwracał szczególną uwagę na poruszenia serca, których doświadczał. Wiedział, że emocje, uczucia są ludzkie i są wpisane w człowieka, jak ciało, które ma swój kształt czy temperaturę. Tym samym widział też w nich możliwość zaobserwowania, co dane wydarzenie np. zawarte w Ewangelii „robi” w jego sercu – jak reaguje na to co czyta, co sobie wyobraża – czy niesie to radość, pokój, czy raczej czuje po tym smutek albo jakąś tęsknotę.

Jak się odbywa Pełnia Uczuć? – To indywidualnie przeżywana droga, na którą wchodzisz samodzielnie i z własnej woli 🙂 My dajemy Ci jedynie kilka podpowiedzi i możliwości – co z tym zrobisz, zależy od Ciebie 🙂 Nie będzie ocen, sprawdzania ani żadnego przymusu – dajemy Ci jedynie impuls do przyjrzenia się sobie i swojemu światu uczuć.

Dostaniesz kilka inspiracji w postaci filmów. Oglądasz kiedy chcesz 🙂 Nie ma terminów. Nie ma grup dzielenia. 
Jedyne terminy to nasza propozycja spotkania na modlitwie (poprowadzi Krzysiek) i spotkanie na zoom (czas na pytania, wątpliwości). 
Masz tyle czasu ile potrzebujesz 🙂 
Możesz dołączyć w dowolnym momencie!

Co dajemy? – Proponujemy pakiet inspiracji/informacji dotyczący wybranego uczucia. Na pierwszy ogień idzie ZŁOŚĆ. Ale tak jak i w życiu nigdy nie czujemy tylko złości, jest ona po prostu w danej chwili najsilniejsza, tak samo i my nie chcemy alienować uczuć od pozostałych.

Jak wziąć udział? – Poniżej znajdziesz formularz. Zapisz się i poczekaj kilka dni (ruszamy 31października 2021). Dostaniesz maila z informacjami o materiałach.

Jak często? – Będziemy pojawiać się co kilka tygodni z kolejnym uczuciem 🙂

Smutek