W Adwencie zapraszamy do udziału w rekolekcjach

 

Zostawić boga, aby odnaleźć Boga

Któż z nas nie zmaga się z obrazem Boga, jaki został mu zaszczepiony przez wychowanie i tradycję? Często przyjmujemy, że tak już musi być i próbujemy się dostosować, bo przecież On tego ode mnie wymaga. Przy odrobinie szczęścia nasz bóg (mała litera nie jest przypadkowa) da nam chwilę wytchnienia, kiedy dopasowujemy się do ideału, jaki mamy zapisany w głowie i sercu. Jednak wystarczy drobne niedociągnięcie, doświadczenie swojej słabości, brak sił, by być lepszym, a już wpadamy w poczucie winy i mamy do siebie pretensje, uważając że Go zawiedliśmy. 

Jezus Bóg przychodzi na świat niepozornie, jako niemowlę w opuszczonym miejscu. Tym samym wychodzi poza schemat i przyzwyczajenia ludzi. Zawodzi ludzkie oczekiwania i rozczarowuje. To nie mieściło się w ich sposobie myślenia o Bogu, dlatego że nosili w głowie Jego obraz, który sobie stworzyli. 

Nasze rekolekcje będziemy prowadzić w kierunku oduczania się i zostawiania tego wszystkiego, co jest teraz przymusem, utrwalonym nawykiem i przyzwyczajeniem w Twojej relacji z Bogiem, tak by na nowo i świeżo zachwycić się Nim. Proponujemy byś ruszył z nami w drogę z Twoimi schematami i obrazami Boga, które masz. Jednak chcemy pójść dalej, poza to czego się nauczyłeś i do czego przywykłeś. Będziemy zachęcać Cię do odwagi w przyjmowaniu Twoich wątpliwości, by właśnie w ten sposób dotrzeć do duchowej wrażliwości i zrozumienia. Twoja wiara nie musi być podszyta lękiem o każde słowo, gest i uczucie. Możesz poczuć się wolny i prawdziwy, możesz być sobą i tak doświadczać miłości Boga.

 

Kiedy zaczynamy? W pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2023

Ile trwają rekolekcje? Trzy tygodnie

Ile czasu muszę na nie przeznaczyć? Spróbuj dać sobie i Bogu kwadrans każdego dnia. Oczywiście może być więcej, ale może też się zdarzyć, że będzie mniej.

Jak to wygląda?  W trzy niedziele Adwentu (3 XII, 10 XII i 17 XII) otrzymasz na skrzynkę mailową treści na dany tydzień: filmik i materiały. Każdy tydzień to inny temat, choć wszystkie się ze sobą łączą. Samodzielnie ustalasz, kiedy i gdzie chcesz się modlić. 

Czy ktoś mnie w tym poprowadzi? Zdajesz się na swoją duchową intuicję, zaangażowanie i wiarę w to, że Jego Opatrzność czuwa nad Tobą. My będziemy towarzyszyć Tobie poprzez zachęty i inspiracje na Instagramie oraz Facebooku.

Czy mogę wziąć udział w grupce dzielenia? Tak, dla chętnych będą cotygodniowe grupki dzielenia online. Doświadczenie pokazuje, że jest to cenna i ważna propozycja w czasie rekolekcji, a także po ich zakończeniu. Osoby, które wyrażą chęć udziału w grupce dzielenia zostaną poproszone o wybór terminu w dodatkowej ankiecie.

Ile to kosztuje? Rekolekcje są bezpłatne, a jeśli zechcesz wesprzeć nas i nasze działania to możesz postawić nam symboliczną kawę lub przekazać dobrowolną ofiarę.