Zanurz się w rzeczywistości swego serca wraz ze św. Ignacym, aby zobaczyć wszystko na nowo w Chrystusie. 

Ignacy wyszedł z rodzinnego domu jako pielgrzym poruszony przedsmakiem pełni radości i szczęścia jakich doświadczył od Boga. Celem jego wędrówki była Jerozolima, jednak rzeczywistość okazała się dużo bogatsza niż przypuszczał. W czasie swego wędrowania był wystawiony na różne sytuacje i miejsca, i zobaczył że tak naprawdę wszędzie tam wnosił siebie samego – swoją historię życia, doświadczenie, temperament i wrażliwość. Dostrzegł, że żadne nowe miejsce ani napotkany człowiek nie gwarantują spotkania z Bogiem, ale doświadczył Go w otwartym i szczerym sercu. Spisał Ćwiczenia Duchowe w grocie w Manrezie – to było jego miejsce, całkiem zresztą przypadkowe i nie ono miało znaczenie, ale raczej to z Kim się tam spotkał. Od tego momentu coraz wyraźniej rozumiał, że celem jego wędrówki była duchowa Jerozolima w nim samym, która pozwoliła mu spotykać i doświadczać Boga we wszystkim i wszystkich. 

Zwykle podejmujemy wielkie wyzwania, by zakosztować większych, uduchowionych przeżyć; kiedy wyruszam na pieszą pielgrzymkę szlakiem jakubowym, odwiedzam sanktuarium Matki Bożej w Guadelupe lub jadę na rekolekcje ignacjańskie do manreskiej groty spodziewam się tam wielkich wrażeń. Często oczekuję, że miejsce mnie przemieni… Podążając śladem Ignacego zapraszamy do duchowego doświadczenia, jednak bez zmiany miejsca, zwyczajów i środowiska, ale z jednym pragnieniem, by spotkać Boga w rzeczywistości swego serca. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się zobaczyć to, co stare i znane w nowy sposób. Poprowadzą nas w tym istotne chwile z jego życia, żywa i prawdziwa obecność Jezusa w Jego słowie i chęć odnalezienia w tym siebie. A poruszenia serca, które się pojawią przyjmę z wdzięcznością. 

Zapraszamy do indywidualnej modlitwy! Wszystkie nagrania można znaleźć poniżej. Seria zawiera 7 filmików. Zachęcamy, by na każdy odcinek poświęcić minimum trzy dni i na spokojnie spotkać się z danymi treściami – w filmiku znajdziecie wprowadzenie, fragment z Autobiografii Ignacego, fragment Pisma świętego oraz wprowadzenie do indywidualnej modlitwy.