W Wielkim Poście zapraszamy
do udziału
w rekolekcjach

MIKROZMIANA

Możemy mieć różne skojarzenia odnośnie Wielkiego Postu. Często wydaje się, że post to tylko czas umartwienia, wyrzeczenia i trudnych postanowień. A jeśli jeszcze dodamy do tego słowo wielki to chcielibyśmy jak najszybciej mieć to za sobą. Z naszej strony pragniemy przede wszystkim pokazać, że ten okres może być szansą na zmianę, a nawet przemianę w Twoim życiu, na nowe otwarcie. Potrzebujesz tylko dać sobie taką możliwość i chcieć w tym uczestniczyć na Twoją miarę, realnie i szczerze. 

Czas Wielkiego Postu to zwyczajowo czas modlitwy, jałmużny i postu. Mamy się więcej modlić, pamiętać o jałmużnie i przestrzegać postu. Jednak my zapraszamy Was do nowego spojrzenia na te trzy rzeczywistości. Pokażemy je w prosty i być może zaskakujący sposób, tak by każdy mógł spróbować doświadczyć tych wymiarów w swojej codzienności. Dlatego MIKROZMIANA, czyli zmiana widoczna przede wszystkim przez Was, w Waszym sercu i życiu. Chodzi o Twoją przemianę, o Twoje doświadczenie. Nikt inny nie musi tej zmiany widzieć, oprócz oczywiście Tego, który widzi wszystko i na pewno będzie Cię w tym wspierać. Bóg zawsze pragnie Twojego dobra, także tego, które tutaj może się dokonać.

 

Kiedy zaczynamy? W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 26 lutego 

Ile trwają rekolekcje? Pięć tygodni 

Ile czasu muszę na nie przeznaczyć? Spróbuj dać Bogu 1% całego dnia, czyli około 15 minut dziennie. Oczywiście może być więcej i może się zdarzyć, że będzie mniej:)

Jak to wygląda? W każdą niedzielę otrzymasz na email treści na dany tydzień: film, materiały i sam zdecydujesz, kiedy po nie sięgniesz. Każde kolejne spotkanie to inny temat. Ty angażujesz się na swoje możliwości i w swoim tempie.

Czy ktoś mnie w tym poprowadzi? Prowadzi Ciebie Pan Bóg, a Ty Mu pomagasz, czyli starasz się zaangażować, by skorzystać z tego czasu i treści. My będziemy Tobie towarzyszyć i wspierać Cię przez grupki dzielenia i codzienne zachęty na Instagramie i Facebooku.

Czy mogę wziąć udział w grupce dzielenia? Tak, dla chętnych będą cotygodniowe grupki dzielenia. Z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że wiele osób bardzo z tego korzysta w czasie rekolekcji i po ich zakończeniu. 

Od kiedy zaczynam się modlić? Najlepiej od teraz. Warto już teraz prosić Boga o dobre przeżycie tego czasu: )

Ile to kosztuje? – „Kosztuje” to jedynie Twój czas i zaangażowanie. Rekolekcje są bezpłatne, a jeśli zechcesz wesprzeć nas i nasze działania to możesz postawić nam symboliczną kawę lub lub przekazać dobrowolną ofiarę.