Chcemy Cię zaprosić, abyś zakosztował przebaczenia w swoim życiu. Tak naprawdę każdy z nas tego potrzebuje – różnimy się tylko długością drogi jaką mamy przejść, by go doświadczyć. Dla jednego będą to niepozorne doświadczenia, jak niewielki kamyk w bucie, które wracają, ale nie robią znaczącej krzywdy. Drobne zranienia, które zatrzymujemy w pamięci, ale możemy z nimi żyć i przyzwyczajamy się do nich.

Ale są też duże rany, co do których jesteśmy bezsilni i czujemy jak każdego dnia odbierają nam radość życia i kładą się cieniem na każdej naszej aktywności i relacji. Dobrze jest, jeśli dochodzimy wtedy do przekonania, że tylko przebaczenie z serca uratuje nas przed życiem w ciągłym żalu, goryczy i bezsilności wobec siebie, Boga czy drugiego człowieka. 

Jakby to nie wyglądało u Ciebie to temat ten będzie bardzo delikatny i wrażliwy – dotyczy przecież Twojego serca. Dlatego chcemy podzielić się z Tobą rozumieniem czym jest przebaczenie i w prostych gestach woli i serca podpowiedzieć, jak go doświadczać w życiu. Wspólnie wykonamy pierwszy krok na tej drodze, ale wytrwałość w wędrówce ku pełnej wolności zależeć będzie od Ciebie, Twojego pragnienia bycia szczęśliwym i wiary w to, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych… 

Jeżeli Jezus zapewniał nas byśmy z serca przebaczali to znaczy, że uzdolnił do tego nas i nasze serca – bez względu na to jak bardzo są one teraz twarde, zamknięte i poranione. On sam jest godny wiary w każde słowo, które do nas kieruje, ponieważ jest Słowem Boga, które stało się Ciałem. Stał się jednym z nas, a wszystko o czym mówił i do czego zachęcał pokazał swoim życiem. 

Zrób to dla siebie, jeżeli pragniesz żyć w wolności.

ROZPOCZYNAMY W NIEDZIELĘ 22 MAJA

ZAPISY NA REKOLEKCJE ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE

Rekolekcje trwają 3 tygodnie. Każdej, kolejnej niedzieli otrzymasz maila z nowymi materiałami do osobistej modlitwy. Warto, by przeznaczyć minimum 15 minut dziennie na spotkanie z Bogiem na proponowanej modlitwie i zgłębianiu podanych treści.

Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Jeśli jednak masz pragnienie, możesz złożyć dobrowolną ofiarę na nasze działania lub wesprzeć nas na Patronite.pl.