W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł:
„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.
Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie”. (Łk 10,21)

Żyjemy Pełnią Boga (God’s Fullness) tu i teraz, ponieważ On jest w nas i wokół nas.

Zapraszamy do wyruszenia z nami w drogę, by odkrywać z zadziwieniem i zachwytem, że nieustannie przechadzamy się w Bożej obecności. To prosta i naturalna droga, która w codzienności prowadzi przez Nasze serca. Przez to możemy Go doświadczać w każdej chwili, relacji i okoliczności życia. 

Zapraszamy do życia duchowego, poprzez uważność i refleksję nad wszystkim, co otwiera na doświadczanie siebie, drugiego człowieka i Boga. Mamy nadzieję, że tym właśnie będzie nasza propozycja skierowana do każdego, kto przeczuwa mniej lub bardziej wyraźnie, że jest zanurzony w Miłości.

Jedyne, co mamy zrobić to spróbować otworzyć swoje serce i pozwolić Bogu kochać siebie w prawdzie, czyli takimi jakimi jesteśmy.

MAŁA RYBKA

– Przepraszam panią – rzekła jedna morska ryba do drugiej – jest pani starsza ode mnie i bardziej doświadczona, pewnie będzie mi pani mogła dopomóc. Proszę mi powiedzieć, gdzie mogę znaleźć to, co nazywają oceanem?
Szukałam już wszędzie – bez rezultatu.

– Oceanem jest miejsce, gdzie teraz pływasz – odpowiedziała stara ryba.

– To? Przecież to tylko woda… A ja szukam oceanu – odparła rozczarowana młoda ryba odpływając, by szukać gdzie indziej.


Przestań szukać, mała rybko. Nie ma czego szukać. Musisz tylko stanąć spokojnie, otworzyć oczy i patrzeć. Nie możesz Go nie
zobaczyć.

Anthony de Mello SJ